Życzenia Wielkanocne 2020

Prawica Pana wzniesiona wysoko,
prawica Pańska moc okazała.
Nie umrę, ale żyć będę
i głosił dzieła Pana.
Ps. 118

Święte Triduum Paschalne wieńczy Niedziela Zmartwychwstania, to dzień, do którego przygotowywaliśmy się przez czterdzieści dni Wielkiego Postu. W Środę Popielcową u progu tego czasu, usłyszeliśmy przypomnienie „pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz”. Jak nigdy dotąd w tym roku przyszło nam w Wielkim Poście doświadczyć prawdziwości tych słów, jak nigdy dotąd uświadamiamy sobie jak małym i kruchym jest człowiek w tym świecie, jak małym i kruchym jest wobec Boga człowiek, który mieni się tak często panem świata.
W tym doświadczeniu naszej słabości, niemocy a często i braku nadziei staje przed nami Chrystus Zmartwychwstały, Ten, który zjednoczył się z ludzkim losem aż po przyjęcie cierpienia, aż po śmierć na krzyżu. On Zmartwychwstały w tym dniu Wielkanocy, podnosi wysoko swą rękę ponad naszą ziemią ukazując moc Pana, moc Boga, który włada życiem każdego człowieka i losami całego świata. On jest dla nas znakiem Bożej miłości, miłości Ojca który jest z nami w każdym momencie naszego życia.
W tak trudnym dla nas czasie, kiedy wielu z nas przeżywa Święta Wielkanocy nie mogąc uczestniczyć fizycznie w Eucharystii, nieraz z dala od swych bliskich, życzymy Państwu aby wiara w Chrystusa, który ze śmierci przeszedł do życia zaowocowała nadzieją na powrót do tego, co stanowi naszą codzienność, do zwykłego życia. Szukając dzisiaj źródła siły i nadziei zwróćmy się w stronę Zmartwychwstałego, który jest dla wierzących jak wschodzące Słońce, zdolne rozjaśnić każdy mrok, każdą ciemność ludzkiego życia. Niech wzniesiona wysoko ręka Pańska będzie dla nas znakiem Bożego błogosławieństwa, nadziei na spełnienie oczekiwań by powrócić do życia, w którym moglibyśmy na powrót pracą, modlitwą i gromadzeniem się na Łamanie Chleba chwalić Pana.


Ks. dr Michał Głowacki       Małgorzata Stacharska
Archidiecezjalny Asystent          Prezes IAKAL
Akcji Katolickiej 

Wielkanoc 2020 r.