XV lat POAK relacja ze spotkania

 

,,Minęło 15 lat??

          W niedzielę 20 listopada, w Święto Chrystusa Króla Wszechświata, które jest jednocześnie świętem patronalnym Akcji Katolickiej, Oddział przy Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela obchodził jubileusz 15 lecia działalności, a Parafialny Chór ?Salve Regis? wspominał św. Cecylię – patronkę muzyki sakralnej.

W tych intencjach o godz.10.00 sprawowana była uroczysta Msza św., w której uczestniczyli członkowie Akcji Katolickiej wraz z zaproszonymi gośćmi oraz Chór Parafialny ?,Salve Regis?? (ubogacając oprawę Eucharystii). Dziękczynną ofiarę, zakończył wspólny strzelisty akt miłości i oddania naszych serc Chrystusowi Królowi.
Po Mszy św. goście zostali zaproszeni na spotkanie do sali parafialnej. Bardzo licznie zgromadzonych powitał gospodarz, proboszcz  parafii, ks. kanonik Leszek Surma i w pięknych słowach odniósł się do istoty oddania Chrystusowi. Nam jubilatom, życzył następnych owocnych jubileuszy. W imieniu Akcji Katolickiej gości powitała także prezes parafialnego oddziału,  Irena Okoń.

Swoją obecnością zaszczycili nas: ksiądz kanonik Andrzej Kniaź, współtwórca naszego  oddziału Akcji Katolickiej i jej wieloletni orędownik, Przewodniczący Rady Miasta p. Janusz Królik, p. Elżbieta Korbus – Zastępca Wójta Gminy Mełgiew, ks. Tomasz Koma – opiekun oddziału, członkowie Akcji Katolickiej z terenu naszego miasta oraz  przyjaciele i sympatycy A.K.. Miłym akcentem uroczystości były kwiaty, gratulacje, życzenia oraz pamiątki od zaproszonych gości.

Historię oraz dorobek parafialnego  oddz. Akcji Katolickiej zaprezentowaliśmy na wyświetlanych slajdach. Były wśród nich fotografie: naszej biblioteki, z wieczorów wzbogacających wiedzę o świętych, ze spotkań patriotycznych, literackich i  integracyjnych, organizowanych wystaw, ferii zimowych oraz slajdy i film z Papieskich Dni Rodziny organizowanych w latach 2007 ? 2013  na placu Konstytucji.

Tymczasem, dzięki naszym sponsorom: Starostwu Powiatowemu i PSS ?Społem? Oddział w Świdniku, czekał na gości gorący bigos, owoce, kawa, herbata i  jubileuszowy tort – firmowy majstersztyk z Cukierni ?Finezja?.
Dobry duch był w nas i z nami. Było serdecznie i miło. Nie brakowało uścisków i ciepłych słów, a nawet okolicznościowej piosenki, którą ułożyły i zaśpiewały nasze koleżanki z AK z Parafii pw. św. Józefa.

Alicja Kleban

 

Zdjęcia z uroczystości